פרגולות למרפסת מאלומיניום

כיום ניתן להיתקל בלא מעט פרגולות במרפסת , כך שבעלי הבית זוכים לנצל את המרפסת באופן יותר תדיר ולצד תנאים הרבה יותר נוחים, ופה ניגש פעם אחת ולתמיד לעשות סדר  נסביר שלא כל קירוי זהה ולא כל קירוי מתאים לאילוצי המבנה, ועל כן נעצור להבין מהי פרגולה ומהו סוכך למרפסת, מאלו חומרים ניתן להתקין פרגולות ואף נלמד מעט אודות הליך ההתקנה והמפרט הטכני. מוכנים? מתחילים: 

פרגולה במרפסת מול סוכך - מצא את ההבדלים

ראשית נעצור להכיר מהו סוכך ומנגד ומהי פרגולה למרפסת, כך שתבינו מה עדיף עבור המרפסת הפרטית שלכם.  

סוכך – הסוכך מחובר לקיר אחד והוא חסר חיבור לפני הקרקע. לרוב ניתן לפתוח ולסגור אותו והתקרה שהוא מציע אטומה לחלוטין – עשויה מיריעת בד שמתאימה לתנאי חוץ. מכאן שניתן ליצור הצללה מלאה אך לא קיים אוורור עילי. בין היתר קיים סוכך שנאסף לגמרי, שנפתח באמצעות שימוש בזרועות שנמתחות לפנים, שנפרש באמצעות מסילות וכמובן שקיים סוכך קבוע 

פרגולה למרפסת – הפרגולה היא קבועה, כאשר פה נמצא כאלו שכן מקובעות לרצפה ומנגד כאלו שהן תלויות – מחוברות רק לקיר (אופציה אידאלית כשמדובר במרפסת קטנה). הגג של הפרגולה במרפסת מאוורר (הפרגולה מחויבת להשאיר בתקרה מרווחים שווים) והיא יכולה להגיע ממגוון חומרים: עץ, פלסטיק, ברזל ואלומיניום. פרגולות למרפסת מעץ נחשבות יחסית זולות, אך לאורך זמן נדרשים להשקיע בצביעה מחודשת. בנוסף, העץ אינו מאפשר חופש משחק עשיר מבחינה עיצובית וכאמור העמידות של העץ בתנאי חוץ אינה מיטבית. פרגולה מפלסטיק נחשבת זולה אך פחות עמידה. פרגולה מברזל מאפשרת משחק עיצובי מרשים אך משקל החומר גבוה וכך גם המחיר. פרגולה מאלומיניום מאוד קלהעמידה ומאפשרת מגוון פתרונות מעוצבים. מנגד, היא מעט יקרה, אך לאורך זמן ההשקעה כדאית. 

מה עדיף? סוכך מבד ? או פרגולה במרפסת?

אז מה עדיף? ובכן מאוד תלוי האם מחפשים פתרון קבוע או קירוי שמאפשר שליטה מלאה, ומאוד תלוי האם הקירוי צריך לדעת לעמוד ברוחות ערות. אם התשובה חיובית, פרגולה למרפסת ללא ספק עדיפה  ונחשבת מאוד עמידה. עוד נציין שאם מחפשים פתרון ארוך טווח, הרי ששוב פרגולה עדיפה ועוד נוסיף שאם מחפשים נראות יוקרתית, הרי שכל עוד בוחרים בפרגולה איכותית מאלומיניום, התוצאה מאוד מרשימה. שנדגים? ובכן אם לצרוך הדוגמה מבקשים ליהנות מהצללה קבועה מבלי להתעסק בכול פעם מחדש עם פתיחה וסגירה (של החיפוי העילי), הרי שאין מתחרה לפתרון הקבוע של הפרגולה, וכיוון שמדובר בהצללה חלקית (קיימים מרווחים בין השלבים), גם נהנים מזרימת אוויר וגם המענה אידאלי בכול נקודת זמן.  

פרגולה תלוייה מאלומיניום
פרגולות אלומיניום

לא כל פרגולה מאלומיניום למרפסת מתאימה לגינה

כפי שציינו, פרגולה מאלומיניום מאפשרת משחק רב מבחינת עיצוב, אך רגע לפני שמתלהבים מדגם מסוים, יש לוודא שהוא אכן מיועד למרפסת ואינו מתאים רק לגינה. מדוע? ובכן לרוב המרפסת קטנה ועל כן מבקשים לנצל כמה שיותר משטחה, משמע רבים מעדיפים למרפסת פרגולה תלויה שאינה מצריכה תוספת של רגליים תומכות. כמו כן, יש להתחשב במשקל של קיר התומך ובהתאם לבחון את המפרט של הפרגולה למרפסת (ולו מבחינת משקל) ואת מיקום היציאה של הכבלים והתומכות. 

מפרט טכני - פרגולות מאלומיניום למרפסת

לאחר שבוחרים את העיצוב הרצוי, יש לרדת רזולוציה ולהתחיל לבחון את המפרט הטכני של הפרגולה, ופה נמצא שהוא לרוב מתייחס ל-6 פרמטרים קבועיםגודל שטח ההצללה, סוג הפרופיל, גוון הפרופיל (כולל שיטת צביעה), הרווחים שבין האגדים העליונים, אורך האגדים ואופי החיבור של הפרגולה לקיר התמך. כיצד מקבלים החלטות? מערבים מהנדס בניה ונעזרים בניסיון בחרת אורבן אשר מתמחה בייצור פרגולות אלומיניום ממגוון רחב של סוגים ולמגוון מקומות בהתאמה אישית ועל פי דרישות הלקוח.

מעט אודות ההתקנה של פרגולות במרפסת

חולמים על הרגע שבו תצאו למרפסת בשעת הצהריים ותיהנו מהצללה נעימה? ובכן רק נותר להבין מה כוללת ההתקנה, ופה נציין שלאחר שהפרגולה תוכננה בהתאם לצורך, אילוצים, נתונים בשטח והעדפות אישיות, ולאחר שנערכו שרטוטים ונוצרו במיוחד עבורכם החלקים הרצויים, רק נותר לחכות שצוות מקצועי יגיע בשעה שנקבעה ויבצע עבודה מקצועית, קפדנית ובטוחה, כזו שבין היתר כוללת קידוחים, חיבורים והברגות. מה עתה? התחילו להתרגש מהתוצאה! 

בחירה נכונה מתחילה בידע. יש לכם שאלות בנוגע לפרגולות אלומיניום? אנחנו כאן.

התקשרו עכשיו:

אנחנו מאמינים בידע. נשמח לסייע ולייעץ לכם על פתרונות אלומיניום חדשים, כאלו שיהפכו את הסביבה שלכם ליפה ובטוחה יותר.