פרגולה לגינה

פרגולה לחצר

ממש כמו שחלון הוא חלק אינטגרלי מהבית וממש כמו שמרפסת היא חלק מהותי מהאזור החיצוני של הבית, כך פרגולה בגינה היא חלק בלתי נפרד מהגינה והחצר של הבית שלכם, או לפחות כזו היא אמורה להיות. מדוע? כי פרגולה לגינה היא פרקטית ועיצובית בו זמנית – פרגולה לגינה משלימה את המראה החיצוני ומוטב שהיא תעשה זאת תוך כדי שמירה על שפה אחידה, כך שאם נתבונן על מכלול הבית והגינה נקבל תחושה הרמונית, וזאת ניתן להשיג באמצעות מחשבה מקדימה והקפדה יתרה בעת בחירת חומרי הגלם, הצבעוניות והמרקמים אשר מצויים בפרגולת אלומיניום לגינה. 

פרגולה בגינה ולתמיד!

ממש כפי שמקדישים מחשבה בעת בחירה של ריהוט גינה, כך גם ראוי להקדיש מחשבה בעת בחירה של פרגולה לגינה, אם כי במקרה זה הבחירה צריכה להיות הרבה יותר מושכלת, וזאת כי לעומת ריהוט גינה, פרגולה לגינה לא נמהר להחליף – לא כעבור שלוש שנים ולא כעבור 10 שנים. מהי אם כן המסקנה המתבקשת כאשר מחפשים לרכוש פרגולה לגינה? שהמראה צריך להיות על זמני והחומריות צריכה להיות עמידה בפני בלאי לאורך שנים   במיוחד אם לא מחפשים תעסוקה מיותרת, פרגולות לגינה מבית ORBAN עמידות למזגי האוויר השונים ומחזיקות שנים רבות ללא בלאי אודות לחומרים האיכותיים שאתם אנו מייצרים את הפרגולות שלנו.

הגדרה מקצועית - פרגולה לגינה

אם נחזור לנקודת ההתחלה, נציין שפרגולה לגינה נועדה להעניק הצללה. מבחינת הגדרה, פרגולה מתייחסת למבנה חסר קירות שמשטחו מישורי, אם כי לא מעט פרגולות כן נוטות להיות מעט משופעות, אך לרוב הוועדות לא מקשות כאשר הן מבחינות בזווית זניחה. כמו כן, פרגולה אינה כוללת גג אטום, אלא קיימים חלקים שמהווים הצללה והם נוטים לשמור על רווחים שווים. עם זאת, מי שמחפש הצללה יותר מלאה, יימצא פרגולות לגינה שכוללות תוספות משמעותיות, כגון משטחי במבוק ואף קורות עיליות שמציעות רווחים צמודים, כך שגם נוצר אוורור מושלם שמאפשר סירקולציה של אוויר וגם נהנים מהצללה משמעותית – כזו שמאפשרת לשהות בחוץ באמצע היום מבלי לסבול מסנוור או מעוצמת קרני השמש הקופחת.  

10 דגשים שחשוב לדעת לפני קניית פרגולה לגינה

חושבים על רכישת פרגולה לגינה? ובכן טרם תתחילו לדמיין כמה כיף יהיה לשבת בחוץ באזור מוצל וכמה הרבה יותר יפה תיראה הגינה שלכם, יש לוודא שמיישרים קו עם החוק, משמע חשוב לדעת שקיימות תקנות שנוגעות לבניית פרגולה. סקרנים? אגדנו עבורכם כמה תקנות שמוטב להכיר טרם מתחילים בתכנונים: 

 1. אם רוצים לתחום את הפרגולה בחצר שלכם עם קירות, מוטב לדעת מראש שהחוק מחייב להשיג היתר בנייה עבור כך.

 2. קיימים הבדלים קלים בין המועצות השונות ועל כן לפני תכנון והתקנה חשוב לבחון מה אומרות התקנות של העירייה שלכם עבור אותם שינויים שאתם רוצים לבצע או להוסיף.
   
 3. פרגולה לגינה ניתן לבנות רק מעץ או ממתכת או כמובן מאלומיניום, משמע רק מחומרים שנחשבים קלים ואל מבטון למשל.

   

 4. גג המבנה צריך להיות מפולס.

   

 5. החלק העליון צריך לשמור על מרווחים אחידים.

   

 6. תוספת של פרגולה בחצר מצריכות היתר בניה, אם כי לפני שנבהלים, טוב לדעת שההיתרים ניתנים יחסית במהירות.

   

 7. חושבים להתעלם מהחוקים ופשוט להקים בגינה פרגולה? אתם עומדים בפני תביעה אזרחית!

   

 8. כאשר בוחנים האם בניית הפרגולה תקנית, עוצרים לוודא שהיא אינה מפריעה לשכנים ושהיא אינה מזיקה לשלד של המבנה ולשלל המערכות שנוגעות לבית. 

   

 9. הקורות העליונות צריכות להוות כ40% מסך שטח ההצללה.

   

 10. גודל הפרגולה תלוי בגודל של הגינה, משמע הפרגולה אינה יכולה להיות גדולה מ15 מ”ר והיא אינה יכולה להיות גדולה יותר מחמישית מסך שטח הגינה. רוצים פרגולה יותר גדולה? תדרשו להשיג היתר מיוחד עבור כך.
פרגולה לגינה
פרגולה לגינה
פרגולות
פרגולות לגינה

פשוט משחשבתם

חשוב לציין שסך התקנות אינן מנסות להערים קשיים מיותרים, אלא מטרתן לשמור על ביטחוננו ועל כן רצוי לשתף פעולה, וכל עוד פונים למקום מקצועי שמתמחה בבניית פרגולות, בין היתר זוכים בליווי מקצועי (בכול הנוגע להשגת היתרים ומיקוד הבחירה). פה נוסיף שאם שמעתם על חוק הפרגולות, טוב לדעת שהוא כולל לא מעט הקלות עבור מי שמבקש להוסיף אלמנטים בגינה, ביניהם כמובן פרגולה, ועל כן רבים מתחילים בתהליך השגת האישורים ומהר מאוד מגלים שהם כלל לא צרכים לעמוד במגוון תנאים מייגעיםמצד שני, לצד שלל ההקלות כן נדרשים להודיע לרשות הרישוי אודות ההתקנה, וזאת לא יאוחר מ45 ימים מתום ביצוע העבודה. 

3 סוגי עיקריים של פרגולות בגינה

עם כל הכבוד למוטיב ההצללה, נעצור לחדד שתוספת של פרגולה לחצר מאוד מרשימה, ועל מנת לוודא שמקבלים את המראה הרצוי, מוטב לשקול לשלב בין שני חומרים, להוסיף תאורה ולשחק עם מרווחים, עיטורים וצבעים. כמו כן, ניתן לבחור בין פרגולה תלויהלבין פרגולה שצמודה לקיר ובין פרגולה שמקובעת לאדמה. לכל אחת מראה ייחודי משלה וכל אחת מחזיקה ביתרונות פונקציונליים אחרים. מרגישים שהולכים לאיבוד? כל עוד נעזרים בבית עסק מקצועי, הוא כבר יסייע לשלול אפשרויות בהתאם לשיקולי מבניות ויציבות, כך שרק יישאר להחליט איזה עיצוב רצוי, ופה קטלוג איכותי יסייע לסגור את הפינה 

יוצאים לדרך!

אז אם מבקשים להפוך את הגינה להרבה יותר נעימה לשהייה, אם מבקשים לאכול בחוץ מבלי לסבול משמש ישירה ואם רוצים הכנה לסוכה השנתית או תוספת מרהיבה שממסגרת את פינת הישיבה, הרי שפרגולה לגינה מהווה פתרון מעולה. מה עתההתחילו להביט בתמונות שלנו ותמצאו את הדגם שאליו אתם יותר מתחברים, רוצים לקבל הצעת מחיר? צרו איתנו קשר ונשמח לשלוח אליכם הביתה את אחד המתקינים שלנו על מנת לבחון את השטח ואת הדרישות שלכם ולספק לכם הצעת מחיר אטרקטיבית ומשתלמת עבור רכישה והתקנת פרגולת אלומיניום מושלמת לגינה שלכם.