עלות בניית חצר אנגלית

חצר אנגלית

רבים בוחרים לבנות מרתף. מדובר בניצול אידאלי של השטח וכמובן בחדר מאוד שימושי, בו ניתן לחיות, לעבוד ואפילו לקבל קהל. עם זאת, על מנת שהמרתף אכן יהיה שימושי, חשוב לוודא שהוא מאוורר ושנכנס אליו אור טבעי, ופה חצר אנגלית נכנסת לתמונה. חצר אנגלית אומנם אינה כוללת שיחים מעוצבים ושטח רחב ידיים, אך היא כן מאוד פרקטית, ואם רוצים, היא גם עשויה להציע מרחב קטן ונעים עבור ישיבה בחוץ. במה מדובר? באופן כללי בפתח שפותחים בקיר של המרתף, כך שהחלל יוכל להתאוורר ולקבל אור יום. על מנת לקיים זאת מתקינים חלון שנושק לקומת הקרקע ואל החלון מצמידים סורגי מתכת, כך שהמרתף בטוח ומוגן מפני כניסה של חיות וגנבים.

הפעולות שעומדות מאחורי העלות של בניית חצר אנגלית

רבים מסכימים עם היעילות הרבה שמציעה חצר אנגלית, אך בו זמנית אינם ממהרים ליישם, וזאת כי מדובר בהוצאה של כמה אלפים. האם ההוצאה אכן שווה? רבים עונים שכן, ועל כן אנו מבקשים להבהיר מספר סוגיות חשובות אודות עלות בניית חצר אנגלית – נעצור להסביר מהם השלבים השונים, כך שההבנה לגבי המחיר תהיה כמה שיותר מלאה. ובכן, בנייה של חצר אנגלית כוללת שישה שלבים עיקריים:

  1.  תכנון הנדסי
  2. הכנות מקדימות (למשל הגבהה של פני השטח וכמובן חפירה לטובת יצירת הפתח הרצוי).
  3. תכנון עיצובי לגבי נראות וקירוי המתחם שנוצר.
  4. תוספת של חלון.
  5. איטום מקצועי של הקירות שמייצרים את החצר.
  6. התקנה של סורגים איכותיים שמותאמים לתנאי חוץ ושנחשבים חזקים.

לאור כל זאת יש להבין שלפני שמשווים מחירים, חשוב להבין איזה שירות כל חברה מעניקה. האם היא מלווה את התהליך מתחילתו (משלב התכנון ההנדסי) ועד השלב הסופי (התקנת הסורגים), או שמא היא רק מתקינה חלון וסורגים.

אלמנטים משלימים לצד עלות משלימה

לצד השלבים שציינו, יש לקחת בחשבון שייכנסו למשוואה הוצאות משלימות. כמו מה למשל? ובכן אם בוחרים לשלב חצר שניתן לרדת דרכה לקומת המרתף, רוב הסיכויים שגם תבקשו לייצר הצללה שתייצר הגנה מפני הגשם, כך שבין היתר יש להכניס למשוואה הכספית תוספת של פרגולה, שתוכלו לצפות כאן מחירון פרגולה. מי שאכן בוחר להציב פרגולה עשוי לגלות שגם פה טווח המחירים נרחב, וזאת כי מצד אחד מבקשים הגנה מפני הגשם אך מצד שני לאורך השנה מבקשים להכניס כמה שיותר אור יום למרתף.

מה אנו מנסים לומר? שפרגולה לחצר אנגלית צריכה לדעת להציע משחק – להעניק שליטה מלאה. מהי המשמעות הכספית? מי שמבקש לבחור באופציה הכי נוחה, יימצא שעדיף לבחור בפרגולה חשמלית (מעט יותר יקרה). עם זאת, כיוון שהרוחב והעומק המקסימלי של הפרגולה יכול להיות מקסימום 1.5 מ’, אין מדובר בהוצאה מאוד גבוהה – מדובר בפרגולה יחסית קטנה.

הכניסו לעלות של בניית חצר אנגלית גרם מדרגות

ציינו שכאשר עומדים להשוות מחירים, יש לוודא שמשווים בין אותם נתונים, ופה נציין שבין היתר יש לבחון האם נקרש לייצר גרם מדרגות. שנסביר? ובכן אחד השיקולים העיקריים שמשפיעים על העלות, נוגע למטרה המשנית של החצר. מאוד משנה אם מבקשים להשתמש בחצר עבור כניסה למרתף, או שמא הפתח מיועד רק עבור הכנסת אור ועבור תחלופה של אוויר. בוחרים להשמיש את המרחב גם עבור מעבר של בני אדם? קחו בחשבון שבין היתר נכנסת למשוואה עלות נוספת, עלות של בניית גרם מדרגות.

חצר אנגלית תקנות

יש לתת את הדעת אודות חצר אנגלית תקנות. מהי המשמעות? ובכן קיים הבדל בין אם מדובר בחצר שמיועדת עבור “מרתף שרות” ובין אם מדובר בחצר שמיועדת עבור “מרתף עיקרי”. מהם ההבדלים? ובכן עבור “מרתף שירות” החצר האנגלית צריכה להיות ברוחב של המדרגות (מקסימום מטר וחצי) והעומק של החצר צריך להיות מטר וחצי, ואם מבקשים להעמיק אותה, נדרשים להשיג אישורים. במקביל, עבור “מרתף עיקרי” החצר האנגלית יכולה להיות הרבה יותר גדולה, יכולה להגיע עד לחומה של הבית השכן. מכאן שהייעוד משפיע על הגודל ומכאן שגם על המחיר.

מה עוד מגדירות התקנות בנושא? להלן עיקרי הדברים: אין זה אפשרי לייצר כניסה נפרדת למרתף (באמצעות מדרגות), אלא אם כן ניתן היתר לפצל דירות (בהתאם לתיקון 117 לחוק). לא ניתן להתקין חצר אנגלית אם היא

פוגעת בהיתכנות להקים חנייה (לא ניתן להקים חנייה מעל החצר). קיר התמך צריך לבלוט עד כ 50 ס”מ מעל לפני הפיתוח של המגרש, ובפתח של החצר האנגלית יש להתקין סורג בצפיפות של 5/5 ס”מ (לפחות), אם כי גם אפשר להתקין מסביב מעקה.

עולה יותר שווה יותר? שיקולי עלות בבניית חצר אנגלית!

בכול הנוגע לעלויות שנוגעות לבניית חצר אנגלית, יש לציין שהכסף הגדול בעיקר טמון בעבודת החפירה ובעבודת האיטום. כמו כן, ראוי לציין שכיוון שמדובר בפני שטח שמצויים מתחת לגובה פני הקרקע, איכות האיטום סופר חשובה, ואין לשכוח שצריך לכלול פתחי ניקוז. ראוי להבין שאם האלמנטים האלו לא יבוצעו כהלכה, קומת המרתף עשויה להינזק קשות. מה אנו מנסים לומר? שהכרחי לבדוק איזו איכות עומדת מאחורי עלות בניית חצר אנגלית ויש להבין שמאחורי העלות מסתתרים מגוון משתנים: מגוון פעולות, איכות החומרים, ניסיון ושורה של אלמנטים רצויים.

היה לכם מעניין? שתפו..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email