סגירת חורף לפרגולה

סגירת חורף לפרגולה

הכנת הפרגולה לחורף | סגירת חורף של פרגולה קיימת 

רבים נוטים לקשר פרגולה לחודשי הקיץ. ואכן הפרגולה מסייעת להימנע מקרינה ישירה ומהשמש החזקה של הקיץ והמחום המעיק. באופן כללי הפרגולה מאפשרת להתאוורר בחוץ ולנצל את השטח שאינו כולל דלתות וקירות, אלא צמחייה ובריזה נעימה לצורך ישיבה, ארוחות משפחתיות, אירוח ועוד… עם זאת, יש לקחת בחשבון שהפרגולה גם יודעת להעניק מענה מדויק עבור צורכי החורף, ואכן לא מעט אנשים מוצאים כיף מיוחד בלשבת מתחת לפרגולה בזמן שבחוץ יורד גשם. 

3 טיפים חשובים עבור בחירה נכונה של פרגולה ייעודית לחורף 

אז אם גם אתם בחרתם להתקין פרגולה בגינה או במרפסת, ונמצאים לקראת חודשי החורף, הכנו לכם מאמר חמים שמציע מגוון טיפים יעילים. טיפים שיסייעו לפרגולה לשרת אתכם על הצד הטוב ביותר, גם תחת גשם שוטף וברד חזק. עם זאת, טרם נסביר כיצד מתחזקים את הפרגולה לאחר שזו כבר הוקמה, נעצור לציין כיצד מראש יודעים שהפרגולה תשרת נאמנה גם בחורף. רלוונטי עבורכם? קבלו 3 טיפים חשובים: 

  1. בוחרים פרגולה מחומר מתאים – אם לא מבקשים לעבוד קשה, כלומר אם לא מבקשים בכול תחילת חורף לצבוע את הפרגולה מחדש, לאחר שבמשך חודשי הקיץ הצבע דהה והתקלף, כל שצריך לעשות זה פשוט לבחור מראש בפרגולה מאלומיניום. פרגולות אלומיניום איכותיות אינן מחלידות, ואפילו הצבע שלהן אינו דוהה, פרגולה מאלומיניום תבטיח לכם עמידות מירבית ואפילו בטיחותית ביחס לפרגולות מעץ שעלולות להישרף מעבר לנזקים הנוספים כגון נזקים מטרמיטים, שמש ועוד….
  2. מתמקדים באיכות ברמה גבוהה – אם בוחרים בפרגולה מאלומיניום, יש לקחת בחשבון שהיא צריכה להיות עמידה ומותקנת כראוי. אי לכך אין להתפשר על איכות. אם רק תנסו לחסוך או לפעול לבד, רוב הסיכויים שעם הגשם הראשון תאלצו לגלות שהפרגולה אומנם עומדת, אך אינה מגנה כראוי מפני הגשם. 
  3. מנגנון – מי שמבקש ליהנות מהפרגולה גם בחודשי החורף, עדיף שיתמקד בפרגולה בעלת מנגנון חשמלי. באופן שכזה ניתן להחליט (בהתאם למזג האוויר שבחוץ) האם מבקשים שהגג יהיה פתוח, פתוח חלקית, או סגור לחלוטין, ואף יתאפשר לעבור ממצב אחד לשני בקלות יתרה – באמצעות לחיצת כפתור, במידה ופרגולה חשמלית יקרה מאוד עבורכם, ניתן להתקין על הפרגולה הקיימת סנטף בגג של הפרגולה, סנטף ימנע כניסה של מים לפרגולה עצמה אך יאפשר לקרני השמש לחדור פנימה.

4 צעדים לצורך סגירת חורף לפרגולה עבור הכנתה לעונה הגשומה

אז החורף עומד להגיע, ולצד התרגשות מהגשם הראשון והכנה של מעילים ומטריות, גם יש לבחון מה מצב הפרגולה. מה זה אומר? עברו על הדגשים הבאים: 

  • נערכים לרוח עזה – כידוע לכל בחורף עשויות לנשב רוחות עזות, כך שבהחלט חשוב לוודא שהכול מהודק ומחובר היטב. אם לא תעשו זאת, יש סכנה שחלקים יעופו לחצר ויכולים להיות מפגע ביטחותי של ממש, מה עושים? עוברים על סך החיבורים ואפילו בודקים את הבטון של היסודות בכדי לוודא שהכל מחוזק ותקין.
  • ניקוי מרזבים – לא מעט פרגולות מכילות בצד מרזב עבור ניתוב נכון של מים. עם זאת, במשך הקיץ כאשר המרזב יוצא לפגרה, הוא נוטה להיחסם ע"י מגוון זרדים ועלים. מכאן שאם מבקשים שהמרזב יעשה את עבודתו כראוי, מוטב לפני תחילת הגשמים לבדוק אם הוא חסום (היעזרו בצינור הגינה) ובעת הצורך לנקות אותו.  
  • בודקים את הצמחייה שמסביב – ידוע שבחורף כאשר יורד גשם ואפילו ברד, או כאשר מנשבות רוחות חזקות, ענפים גבוהים עשויים להישבר וליפול. מצב זה עשוי לסכן פרגולה שממוקמת בסמיכות, ועל כן לפני החורף מוטב לגזום צמחייה סמוכה שעשויה להיפגע ולהוביל להרס משני 
  • בוחנים איטום – מתכננים לשבת עם עיתון וקפה מתחת לפרגולה כשבחוץ מטפטף גשם? זהו בדיוק הזמן לוודא שהגג מעניק הגנה מלאה. מה עושים? סוגרים את הפרגולה, לוקחים צינור, משפריצים מלמעלה ופשוט בודקים. מצאתם נזילה? זהו בהחלט הזמן לחדש את חומר האיטום. 

הכי כיף פרגולה בגשם! סגירת חורף לפרגולה

אז עכשיו לאחר שהבנתם איך להכין את הפרגולה שלכם עבור החודשים הכי רעננים בשנה, רק נותר לעצור ולהסביר מדוע פרגולות אלומיניום כה אידאליות עבור תקופה כה קרירה וגשומה. ובכן פרגולה מאפשרת להתאוורר בחוץ, גם אם לא ניתן לטייל בחוץ (כיוון שיורד גשם). פרגולה מאפשרת ליהנות מהגשם באופן הכי קרוב שניתן, אך מבלי להירטב. פרגולה מייצרת פינה רומנטית בחצר, כי הכי כיף לשבת בחוץ ולהקשיב ביחד לטיפות הגשם שיורדות מעל, ובאופן כללי פרגולה בחורף מאפשרת להגדיל את המרחב הפנימי וליהנות מפינת אירוח נוספת. מכאן שאם רק בוחרים בפרגולה מאלומיניום, מגלים שניתן לשלב מנגנון חשמלי, להימנע מתחזוקה וניתן להימנע מהחלפה מיותרת. כמו כן, אם נכניס למשוואה את הנקודה שמדובר בחומר קל משקל, הרי שגם אין צורך לחשוש שהפרגולה תקרוס בקלות.  

בברכת חורף גשום ונעים מחוץ לבית.

היה לכם מעניין? שתפו..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

להצעת מחיר מנצחת!

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם