מתחם הברזל

עבודה עם ברזל מצריכה גישה שונה. מעבר להיכרות המקצועית עם החומר ותכונותיו, כדי לייצר עבודות ברזל מיוחדות צריך נקודת מבט של אומן. צריך לאהוב את היצירה ולהעריך את הכוח העצום של המסוגלות לקחת חומר חזק ומאסיבי כמו ברזל ולהפוך אותו למוצר בעל הבעה ועומק רגשי. בזכות הנוכחות הדומיננטית של הברזל, בעבודה נכונה וגישה אישית אפשר להגיע לתוצאות מדהימות שלא ניתן לקבל בעבודה עם סוגי מתכת אחרים. עבודות ברזל אומנותיות יכולות לעורר תגובה רגשית שתכניס עומק וסיפור אישי בתוך היצירה, אותם כל אחד יכול לגלות כשהוא מתבונן במה שמסתתר מאחורי היופי והעיצוב שגלויים כלפי חוץ.

ברזל – קווים לדמותו.

מתכת הברזל נחשבת מתכת חזקה בעלת צפיפות חומר גבוהה, יחסית למתכות אחרות. עם זאת, בעבודה נכונה, היא ניתנת לעיצוב ברמה גבוהה מאוד וזאת, הן מבחינת אפשרויות העיצוב והן מבחינת הדיוק. הסיבה לכך נעוצה דווקא בשל העובדה שהברזל הינו חזק ומאפשר עבודות וחיתוכים רבים ללא פגיעה במתכת עצמה.

חשוב להדגיש, אם העיצוב הוא המילה הנרדפת שלכם לשער או גדר, יתכן שהעיצוב באלומיניום לא יספק אתכם ותצטרכו לראות מה יש לברזל להציע. אולם, עם המחיר כלול בשיקולים שלכם, האלומיניום הוא פתרון המשלב עיצוב יפה במחיר נוח. 
כאשר מדובר על בחירת מתכת לשער או גדר, נכנסים מספר שיקולים לתמונה, אשר יכולים להפוך את היתרונות לחסרונות ואת החסרונות ליתרונות, תלוי במה ובמי מדובר. 

חומר חזק
התכונה הכי בולטת של ברזל זה החוזק שלו. מדובר בחומר גלם חזק, שכדי ליצור ממנו שער כניסה, מדרגות או מעקה מעוצב לבית פרטי, צריך ציוד מיוחד המשמש עבור נפחות ברזל. ללא ציוד שמותאם במיוחד עבור עבודות ברזל, יהיה קשה מאוד לכופף אותו. רק אדם שמתמחה בעבודה עם ברזל, יצליח לשנות את צורתו ולשמור על דיוק.
הגנה וביטחון
השילוב של החוזק והעמידות של ברזל, יחד עם הנוכחות הדומיננטית שלו בשטח, יוצרים נוסחה מנצחת לקבלת ביטחון והגנה. אם יש שטח שרוצים למנוע גורמים בלתי רצויים מלהיכנס אליו, את ההרתעה כלפי חוץ רק שער ברזל יכול להעניק. גם השימוש להתקנת סורגים בחלון הבית נעשה עם ברזל, שחוזקו ונוכחותו מספקים הגנה וביטחון לבני הבית.
עיצוב
כפי שהזכרנו, כאשר אנו מעצבים בברזל השמיים הם הגבול. המתכת מאפשרת טווח רחב מאוד של עיצובים ולמעשה כל עיצוב שעולה בדעתכם יתקבל בברכה על ידי המתכת החזקה.לכן, אם לשפוט שער על פי העיצוב שלו, אין ספק שהברזל לוקח את המקום הראשון. חשוב רק לזכור, עבודת העיצוב בברזל מורכבת משמעותית מאלומיניום והעלויות לשערים מעוצבים גבוהים יותר.
נוכחות בולטת
ברזל הוא מתכת עם נוכחות שאי אפשר להתעלם ממנה. בכל חלל עם מעקה ברזל, שער או גדר, הנוכחות הבולטת של הברזל תהיה מורגשת היטב. אולי זה בגלל שמדובר בחומר גלם עבה ומאסיבי, ואולי זה בגלל החוזק שהוא טומן בחובו, איך שלא נסתכל על זה – מי שמחפש שערים לבתים פרטיים ורוצה שער עם נוכחות, שיבחר בשער ברזל.
עמידות החומר
החיסרון היחיד שיש בעמידותו של ברזל, זו הנטייה שלו להחליד. כיום יש מגוון חומרי ניקוי ופתרונות שנותנים מענה לבעיה זו, ישנו סוג מיוחד של ברזל שלא מחליד ומאפשר שימוש בברזל גם לאזורי חוץ שחשופים לתנאי מזג האוויר שמשתנים, לגשמים בחורף או לחות בקיץ. עמידותו של הברזל מצריכה הבנה מקצועית של תנאי השטח בו הוא עתיד לשמש.
חומר נצחי
בכל תקופה יש סוג מתכת שהופך למבוקש, אך בין סוגי מתכות רבים יש רק סוג אחד שנשאר נצחי והשימוש בו לא פוסק – ברזל. עבודות ברזל תמיד היו וככל הנראה גם תמיד יהיו מבוקשות. את הברזל ניתן לשלב עם סוגי מתכת רבים, כגון: נחושת, פלדה, קורטן, אלומיניום ועוד.. ברזל הוא החומר שמחבר את כולם יחד ומאפשר בהם שימוש.
פשטות ועומק
לברזל יש פשטות מיוחדת שמאפיינת אותו, יש בו עומק שיוצר תחושה שורשית, כאילו מסתתר מאחוריו סיפור מלפני שנים רבות ורק הוא יודע לספר אותו. בזכות הפשטות והעומק שיש בברזל, עבודה נכונה יכולה להפיח בו חיים ולחבר אותו לסגנונות עיצוב שונים ומגוונים. שמירה על קו נקי ומדויק תיצור אופי בברזל ותוכל לבטא הבעה של ממש.

לסיכום, שערים וגדרות מאלומיניום מספקים מוצר קליל, מעוצב ועמיד לאורך זמן ללא תחזוקה. עם זאת, יכולות העיצוב באלומיניום נמוכות משמעותית מעיצוב בברזל.
איננו יודעים מה בחרתם, אך בכל מקרה נשמח לעמוד לרשותכם ולהעניק לכם את הסטנדרטים הגבוהים שלנו, הן מבחינת המוצר עצמו והן מבחינת ההתקנה ושירות הלקוחות.

מסגרות ברזל

עבודת מסגרות ברזל מצריכה שימוש בכוח רב ומכונות בעלות עצמה. כדי ליצור מוצרים מברזל באיכות ורמת דיוק גבוהה, שימוש בכוח ובמכונות תעשייתיות מתקדמות אינו מספיק. מוצרי ברזל מעוצבים מצריכים גם עבודת נפחות ברזל עדינה ורגישה, כמו פסל שעובד על יצירה ומקדיש לה את נפשו כדי ליצור דבר שלם בעל קווים נקיים ועומק. 

חברת אורבן  מתמחה בביצוע עבודות ברזל באיכות גבוהה והתאמת עיצוב אישי לפי דרישת הלקוח. אנו עובדים מול צרכנים במגזר הפרטי, מול אדריכלים ומעצבי פנים, מול קבלני בניין וגופי מסחר בענף התעשייה. אנו יודעים לייצר עבודות ברזל אומנותיות עם נגיעה אישית ורמת גימור מדויקת להפליא, גם כשמדובר בשער כניסה לבית כנסת או בית פרטי וגם כשצריך לספק עבודות ברזל לבניין בכמויות גדולות.

מתחם הברזל

ORBAN שירותי החברה

בחירה נכונה מתחילה בידע. יש לכם שאלות? אנחנו כאן.

התקשרו עכשיו:

אנחנו מאמינים בידע. נשמח לסייע ולייעץ לכם על פתרונות אלומיניום חדשים, כאלו שיהפכו את הסביבה שלכם ליפה ובטוחה יותר.