להקים או לא להקים גדר – זו השאלה!

גדרות אלומיניום

עבור רבים אין שאלה שאם יש בית עם גינה, גם גדר היא חלק מהחבילה. אנשים בכלל לא עוצרים להתלבט, וממש כפי שהם עושים חניה, שותלים עץ ורוכשים פינת ישיבה, כך הם גם מבינים שגדר תסגור את כל הפרויקט. אולי יהיה בגדר שער ואולי הגדר תהיה נמוכה ותאפשר הצצה, אך היא בהחלט תוקם ותכריז ללא מילים: מדובר בשטח פרטי! עם זאת, יש לא מעט אנשים שעבורם אין זה כלל ברור מאליו. אז אם גם אתם אינכם בטוחים האם נכון עבורכם להקים גדר, מוזמנים לעבור על הסיבות שתומכות בכל אופציה ועל הדרך לקבל טיפ חשוב בנושא. 

כל הסיבות כן להקים גדר

  • בטיחות – גדר מאפשרת להיות רגועים כאשר הילדים משחקים בגינה, כך שאין סכנה שהכדור יתגלגל לכביש, אין סכנה שהילדים יחושו לא מוגנים ואין סכנה שהילדים יחפרו בטעות בור בגינה של השכנים.  

 

  • תחושת פרטיות – גדר מאפשרת לחוש פרטיות, גם אם מדובר בבנייה צפופה. כאשר יש גינה, ניתן לצאת להשתזף בחוץ ללא הפרעה, ניתן לצאת עם הגופייה הקרועה מבלי לחשוב פעמיים ובאופן כללי ניתן לחוש בגינה ממש כפי שחשים בבית – מוגנים. 

 

  • הצבת גבולות – גם אם יש לכם שכנים ממש נחמדים, אין זה אומר שאתם רוצים את הילדים שלהם כל הזמן בגינה שלכם, ואין זה אומר שהכלב שלהם יכול לבוא להשתין על שיח הנענע שלכם. כאשר יש גדר, זוכים לשמור על חיי שכנות טובים הרבה יותר! 

 

  • משלימים את העיצוב – אין שאלה שגדר מוסיפה הרבה לעיצוב החיצוני של הבית. יש משהו מאוד שלם במראה של בית מוקף בגדר, במיוחד אם העיצוב מחמיא ומשלים את סך הקונספט הרצוי. 

 

  • נוחות – גינה עם גדר זה פשוט הרבה יותר נוח. גינה עם גדר הרבה יותר נוחה כאשר מחזיקים כלב. גינה עם גדר הרבה יותר נוחה כאשר מבקשים לעשות על האש (לא מרגישים שמסתכלים לכם בצלחת) ואף גינה עם גדר הרבה יותר נוחה כאשר מבקשים להתקין שער, או להרחיק גנבים.   

כל הסיבות לא להתקין גדר

 

  • עלות – אין שאלה שגדר היא הוצאה נוספת, במיוחד אם רק עתה סיימתם לבנות את הבית והבנתם שבקושי נשאר כסף לרכוש ספה חדשה. 

 

  • תחושת ריחוק – יש אנשים שדווקא כן מחפשים את תחושת הביחד, את התחושה שליוותה את הקיבוצים של פעם. מכאן שתוספת של גדר מבחינתם משדרת קרירות וריחוק, שני מונחים שאליהם אינם מתחברים. 
  • מחכים שהצד השני יפעל – הרבה פעמים גדר מפרידה בין שני מגרשים, ועל כן זה רק הגיוני לחכות שהשכן הוא זה שיבקש להקים את הגדר, כך שהעלות תרד מהצד שלכם. פה נציין שכדאי להגיע לפשרה – לחלוק בעלות. 

 

  • לגנוב קצת מהשטח של השכנים – לא פעם אנשים מקימים גינה על שטח שפולש מעט לטריטוריה של השכנים, ועל כן אם הם יקימו גדר, הם עשויים להסתכן בכך שהשכנים יעלו על כך בשלב מאוחר מדי, כלומר הם ייאלצו לשנות את התוואי.  

כדאי או לא כדאי - שורה תחתונה

מהי אם כן התשובה? עברו על הנקודות שציינו ותראו לאיזו קבוצה יותר התחברתם! כמו כן, הבטחנו טיפ ועל כן נקיים. אם משתייכים לקבוצה הראשונה, תעדיפו גדרות אלומיניום, גדרות מאלומיניוםיימנעו מכם תחזוקה, ייראו כמו חדשים גם בעוד 10 שנים, מאפשרים משחק עיצובי אינסופי, נחשבים מאוד עמידים ומאפשרים לשלב שער חשמלי. החלטה שלכם! 

היה לכם מעניין? שתפו..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email