כיצד לבחור את המעקה המתאים

מעקות מאלומיניום

כאשר עוברים לבית חדש או משפצים דירת יד שנייה שיש בה כמה מפלסים, נושא המעקה הוא אחד הדברים החשובים ולא רק בזכות יופיו אלא בעיקר לנוכח הצורך הבטיחותי.

תכנון מעקה בבית

בדירות דופלקס, דירות גג ובבתים פרטיים המבנה בנוי מכמה קומות. המדרגות אשר מקשרות בין הקומות עלולות להיות מסוכנות עבור הילדים שעולים ויורדים במהירות וגם עבור שאר בני הבית. לכן אחד הדברים שמטפלים בהם לקראת הכניסה למגורים, הוא הזמנת מעקה בטיחותי לכל גרמי המדרגות בבית.

יש בתים שבהם מדובר בגרם מדרגות אחד ובאחרים המדרגות הם בכמה מקומות וכך הן נבנו באופן זוויתי כאשר יש שני גרמי מדרגות שנבנו בהמשכיות זה לזה, מדרגות לולייניות או מעוגלות. עבור כל אחת מהאופציות הללו קיימת אפשרות להתקין מעקות מעוצבים מאלומיניום.

הזמנת מעקות מאלומיניום

בתכנון ובעיצוב הבתים החדשים נעזרים בדרך כלל במעצב פנים, אשר מכין סקיצה של נראות המעקה כך שתהיה תואמת לקו העיצובי של הבית, בסגנון קלאסי, מודרני, אקלקטי או בסגנון אחר. המגמה היא ליצור מעקה מרשים, יפה ובטיחותי. לכל מעקה יש חלק עליון שהוא עבור האחיזה ועבור אפשרות ההישענות, של מי שעולה ומי שיורד. במרחב שבין המעקה העליון לבין הרצפה מוסיפים עמודים אנכיים, או פרופילים ארוכים כלפי מטה לאורכם של כל המדרגות. כמות הפרופילים משתנה בהתאם לגובה אך הקו המנחה הוא שמי שחלילה נופל במדרגות, לא ייפול כלפי מטה לחלל הפתוח.

מעקה מאלומיניום הוא חלק אינטגרלי מנראות הבית ולכן אפשר להוסיף בעת הייצור צורות או עיטורים המתאימים למרחב כולו. המעצב מתכנן בדרך כלל את הדגם הרצוי אשר בנוי מצורות הנדסיות, פריטים כמו עלים או פרחים או כל רצון אחר של דגמים שאפשר לייצר אותם. בתהליך זה קובעים גם את הגוון של המעקה כך שיתמזג בנראות הכללית של הבית, כמו הצבע שנצבע הסלון.

איכות החומר לצורך בניית המעקה

איכותו של החומר ועמידותו הוא הנושא המהותי ביותר בעת הזמנת המעקות. הייצור יתבצע רק באמצעות אלומיניום בדרגת טיב מעולה שעומד בתקנים שנקבעו למטרה זו. פתרון פונקציונלי זה חשוב עבור לקוחות אשר מחפשים בתים למכירה בחדרה ובאופן טבעי אחד הנושאים החשובים ביותר עבורם הוא הנושא הבטיחותי.

מעקות מחוץ לבית

מעקות מאלומיניום מתאימים מאד גם לשטחים שהם מחוץ לבית, כמו מדרגות לגינה, עליה לגג או מעקה במרפסת חיצונית. האלומיניום מסוגל לעמוד בפגעי הטבע ולשרת את בני הבית לאורך כל השנה גם שיש לחות מוגברת בקיץ וגם כאשר יש רוחות וסערות בחורף. הוא נותר איתן, יציב וללא בלאי קיצוני ולכן משרת את המשפחות לאורך שנים רבות.

לקבלת השילוב המנצח של מעקות אסתטיים, יפים, בטיחותיים ועמידים הפתרון היחיד הוא הזמנת מעקות יוצאי דופן מאלומיניום איכותי.

היה לכם מעניין? שתפו..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email