ההבדל בין פרגולה מעץ לאלומיניום

אורבן שערים וגדרות מאלומיניום

כל מי שזוכה לגור בבית שיש לו גינה או מרפסת, מבקש לנצל כמה שיותר את המרחב החיצוני. היכן שניתן לשתות כוס קפה, לשנות אווירה, להתאוורר, ליהנות מהצומח ואף לנשום אוויר שאינו תוצר של מזגן. מכאן שרבים מבקשים להתקין במרחב החיצוני פרגולה, כך שגם אם מדובר ביום חם במיוחד וגם אם מדובר ביום שמלווה ברוחות עזות, הישיבה בחוץ עדיין תתאפשר בנוחות יתרה. אז אם גם אתם בימים אלו חושבים להתקין פרגולה, ואילו עתה נמצאים בשלב שבו מתלבטים בין שני חומרים עיקריים, מוזמנים להתחיל להבין מהם ההבדלים המהותיים – מה מציעה פרגולה מעץ ובמקביל מה מציעה פרגולה מאלומיניום, כך שבעוד 3 דקות, גם אתם תדעו לקבוע איזו חומריות יותר נכונה נקודתית עבורכם.

מדוע פרגולות מאלומיניום יותר יקרות ומהי המשמעות לטווח הרחוק?

אם נתחיל מהמידע שמעניין את רוב האנשים, נציין שפרגולה מעץ יותר זולה מפרגולה מאלומיניום. מדוע? ובכן למרות שחומר האלומיניום נחשב כמתכת יחסית זולה (לא משתמשים במחצב טבעי), עדיין עץ יותר זול, ומכאן שגם התוצאה המוגמרת. עם זאת, פרגולה מעץ אינה מחזיקה מעמד היטב לאורך זמן, ועל כן אם מבקשים שהפרגולה תשרת גם בעוד 5 שנים באותה איכות ולצד אותה נראות, כבר יותר כלכלי לרכוש פרגולה מאלומיניום. מדוע? ובכן בעוד שעץ נוטה להירקב ואף להתקלף ולדהות, הרי שפרגולה מאלומיניום חסינה בפני טמפרטורות קיצוניות, מזיקים, רטיבות ושמש ישירה, והיא אפילו אינה דוהה או מתקלפת, כלומר שום תחזוקה אינה נחוצה בזמן שהיא ממשיכה להיראות במיטבה.

מתחשבים בתנאי השטח

כל עוד יש מספיק מקום להעמיד פרגולה על 4 רגליים, הרי שמבחינת מקום לבחירת החומר אין משמעות. עם זאת, אם מבקשים שהפרגולה תהיה תלויה על הקיר הסמוך, הרי שבמקרה זה ישנה עדיפות מובהקת לפרגולה מאלומיניום. פרגולות אלומיניום נחשבות קלות משקל, ובטח שיחסית לפרגולות מעץ. באופן שכזה לא משעינים הרבה משקל על המבנה, כך שניתן להיות יותר רגועים ואף זוכים לבצע את המשימה ביעילות יתרה, ולו כי יותר קל להרים ולמקם את החלקים.

איזה עיצוב מעדיפים – כפרי או מודרני?

אין שאלה שבעת בחירת החומר עיצוב מהווה חלק משמעותי. מדובר באלמנט גדול שנראה למרחוק ועל כן חשוב שישלים בצורה נכונה את סך העיצוב של הסביבה המידית. עם זאת, טעות לחשוב שעבור עיצוב כפרי מוטב לבחור בפרגולה מעץ ואילו עבור עיצוב מודרני מוטב לבחור בפרגולה מאלומיניום.

מדוע? ובכן לעיתים עיצוב נקי של פרגולה (משני החומרים) יודע להשתלב עם סך התמונה. עם זאת, בעוד שבית מודרני יכול להכיל תוספת של פרגולה מעץ, הרי כשמדובר בבית כפרי, בהחלט שגם יש מקום לפרגולה מאלומיניום, וזאת בשל 3 סיבות שונות. ראשית כיוון שחומר האלומיניום מאוד נוח למשחק עיצובי, כך שניתן ליצור עמו אינספור דוגמאות. מהי הסיבה השנייה? ובכן ניתן לצבוע את חומר האלומיניום בכול גוון רצוי, כך שגוונים של חום לצד עיצוב נקי בהחלט עשויים להשתלב נהדר עם בתים בעלי מראה כפרי. עם זאת, את הסיבה המרכזית השארנו לסוף, והיא שחומר האלומיניום יודע לעטות טקסטורה שמדמה עץ טבעי, כך שגם ניתן להרוויח את הנראות הרצויה וגם להפיק את המיטב מאיכות החומר.

שוקלים תוספת של מנגנון חשמלי?

אם נבחן את הקטגוריה של פרגולות אלומיניום, נמצא שהיא מאוד מתקדמת, כך שהיא מאפשרת משחק מרבי עם מצב הקירוי. לצורך הדוגמה ניתן להסיט את הלוחות העיליים ואף ניתן לשחק עם הזווית שלהם, כך שרבים בוחרים לשלב מנגנון שמאפשר להשיג את אותה שליטה מלאה, ולו כדי להסתתר מהגשם. אי לכך ניתן למצוא מנגנון ידני ובמקביל מנגנון חשמלי, ופה חומר האלומיניום בעל ערך רב. שנסביר? חומר האלומיניום נחשב קל משקל ועל כן מנגנון חשמלי יכול לעבוד עמו ללא מאמץ מיותר, עובדה שמאפשרת שליטה מהירה ונוחה במיוחד.

מתייחסים לתמונה השלמה

לבסוף נציין שכאשר מתלבטים, יש להביט מסביב ולבחון מה כבר קיים – למה יש להתאים את הפרגולה. כך למשל אם התקנתם גדרות אלומיניום, יהיה זה מרשים לבחור בפרגולה מאותו החומר ואפילו הדגם כך שתשלימו איזה סוג של "סט" והחצר תראה מעוצבת להפליא. מספיק שתיבחרו באותה החומריות ובאותה הצבעוניות, כדי ליצור אחידות לצד מראה מושקע. לסיכום נציין שפרגולה מעץ מציעה מראה ייחודי ומחיר נמוך, אך מדובר בחומר שיותר קשה להתקין (העץ הרבה יותר כבד), יותר קשה לשחק עמו מבחינה עיצובית והוא דורש תחזוקה. מנגד, פרגולה מאלומיניום מאוד איכותית ואינה מתבלה, מאפשרת משחק אינסופי מבחינה עיצובית ואף ניתן לתלות אותה ביעילות על הקיר ולחבר לה מנגנון חשמלי. מה עתה? מתחילים לגבש דעה איזו פרגולה רצויה עבורכם!

היה לכם מעניין? שתפו..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

להצעת מחיר מנצחת!

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם