בחירת גדר לחצר הבית 2021

גדר אלומיניום מומלץ

אחד מההיבטים שמשלימים כראוי את נראות הבית היא ללא ספק גדר. גדר שעוטפת את כל השטח הפרטי, שמעניקה תחושת בטיחות, שמעניקה הצצה למה שמחכה מעבר לשער ושמשלימה בצורה הרמטית את העיצוב הכללי. מכאן שאם עומדים לבחור גדר, אין למהר לבחור באופציה הראשונה, ומי שרק מעט מתעניין בתחום, די מהר מגלה שקיימות לא מעט אופציות, אם מבחינת חומריות ועלויות ואם מבחינת צבעוניות ועיצוב. כיצד אם כן בוחרים? עבור על 4 השלבים הבאים:

ארבעת שלבי הבחירה

  1. שיקולים פרקטיים – עם כל הכבוד לאפקט העיצובי, ישנו האפקט הפרקטי, וכאשר עומדים לבחור גדר, אין שאלה שממנו נדרשים להתחיל. אז אלו נתונים יש להציף לקראת בחירה? ובכן יש לבחון מהו האורך הרצוי של הגדר, מהו תוואי השטח (ייתכן והוא מצריך פתרון נקודתי), איזה גובה מבקשים, מהן הדרישות מהגדר (בנקודה זו רצוי לבחון האם עליה לייצר תחושת פרטיות או רק למנוע כניסה לשטח הפרטי), האם מבקשים להציב גדר ולשכוח ממנה (כלומר מחפשים גדר שאינה מצריכה תחזוקה) וכמובן שיש לבחון מהו הסכום שאפשרי להעמיד לטובת הרכישה.
  2. שיקולי עיצוב – לאחר שהרבה יותר ברור מה רצוי, ניתן לעבור לשלב הבא – לשלב העיצוב כמובן. בנקודה זו נדרשים לבחון מהו העיצוב הכללי של הבית. האם הוא יותר כפרי או מודרני, הייטקיסטי או יוקרתי. כמו כן, יש להבין האם מבקשים שהגדר תשתלב עם הצבעים הקיימים, או לחלופין תעניק במה, כלומר תייצר קונטרסט שבא להוסיף עניין. מה עוד רצוי לבחון? האם מעדיפים קוויים נקיים או לחלופין לשלב עיטורים, והאף האם מבקשים שהגדר תשלב בין מספר חומרים.
  3. גדר ועוד – כל גדר באשר היא כוללת פתח כניסה, ולפתח הזה יש לתת את הדעת. רצוי לבחון האם מבקשים לסגור את הפתח עם שער שעשוי מאותו החומר ואף האם מבקשים לסגור את הגדר עם שער ששומר על העיצוב הקיים, או לחלופין עם שער שמייצר עניין. לצורך הדוגמה נציין שניתן לייצר גדר מאותו חומר נבחר, אך לשחק עם המרווחים, עם כיוון הפרזולים וכדומה. כמו כן, יש לבחון האם רוצים לשלב בגדר תיבת דואר, מצלמת אבטחה, שער חשמלי עבור החנייה וכדומה. ככול שחושבים על סך הפרטים יותר מוקדם, כך התוצאה יותר מדויקת ונכונה.
  4. פתח הצצה – כידוע גדר עשויה מפרופילים ופה יש לתת את הדעת עד כמה מבקשים שהמרווחים יהיו צמודים או לחלופין מרווחים. יש להבין עד כמה הפרטיות חשובה ועד כמה מחפשים את תחושת האוורור ופחות את תחושת הסגירה ההרמטית, נתון שבין היתר עשוי להשפיע על התמחור הכללי, פשוט כי פחות ריווח אומר יותר חומר.

 

המלצה לקראת קבלת החלטה

לאחר שעברנו על 4 השלבים, נציין שראוי לקחת בחשבון שאותן גדרות אלומיניום נחשבות מאוד מומלצות, וזאת כיוון שהן קלות משקל, חזקות, עמידות, אינן מתבלות בתנאי מזג האוויר, שומרות על המראה הראשוני לאורך שנים ואף מדובר בחומר שמאפשר מגוון עשיר של עיצובים ובו זמנית האלומיניום נחשב יחסית זול. מה עתה? מתחילים להבין איזו גדר נכונה לבית שלכם. בהצלחה!

היה לכם מעניין? שתפו..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email