איך בוחרים גדר לגינה

גדר לגינה

במאמר זה ננסה לעזור לגבש עבורכם דעה איך בוחרים גדר לגינה שלכם…

לא מעט אנשים בוחרים להתקין מסביב לבית גדר ובמקביל לא מעט אנשים מחויבים להתקין מסביב לבית גדר, אך בין אם הסיבה היא כזו או אחרת, הנקודה היא שגדר מוסיפה לא מעט לבית, אם בפן העיצובי ואם בפן הפרקטי ועל כן מרגע שמתקבלת החלטה, רבים מתחילים לנסות להבין איזו גדר יותר נכונה עבורם, וזאת כי עולם הגדרות עשיר ומציע אינספור חומרים, עיצובים וקטגוריות משלימות, כך שאולי ניתן לטעות שמדובר בבחירה פשוטה, אך האמת היא שמדובר בבחירה שבקלות עשויה להקשות, ועל כן בחרנו להעניק מספר עוגנים שיסייעו לכם לקבל החלטה נבונה.  

ראשית הגדרת צרכים 

עוד לפני שחושבים על עיצוב ועוד לפני שחושבים על גובה ההוצאה, ראשית יש להבין מה בדיוק רוצים, או יותר נכון מה בדיוק צרכים. רוצים גדר אתם אומרים? ובכן בנקודה זו יש להבין מהו תפקידה של הגדר. תשאלו את עצמכם האם מבקשים שהגדר תרתיע גנבים, תייצר רושם, תדע לעמוד מול ילדים עם כדור או מול כלב בגינהתימנע תחזוקה, תאפשר הצצה על הבית, תכיל אלמנטים משלימים (כגון שער כניסה לרכב), תעמוד איתנה לאורך שנים ארוכות וכדומה. רק לאחר שתבינו מה בדיוק מחפשים, ניתן יהיה לעבור לבחינת הפרמטר המשלים – גובה ההוצאה כמובן 

כיצד מגדירים תקציב עבור גדרות לגינה? 

תקציב מאז ומתמיד היווה שיקול משמעותי, ועל כן מראש יש להבין מהו הסכום המרבי שמוכנים להוציא. ברגע שתגדירו תקציב תוכלו לבחון בצורה הרבה יותר מושכלת אלו אופציות רלוונטיות עבורכם. פה נוסיף ונציין שלאחר שמגדירים תקציב יש להבין כמה מטר גדר צרכים ואלו פרמטרים התקציב אמור לכלול, כי לצורך הדוגמה אם הגדר צריכה לכלול שער כניסה חשמלי, ישנה השפעה ישירה על גובה ההוצאה 

החומריות שמאחורי גדרות לגינה 

לאחר שמבינים מה, כמה ולשם מה מחפשים, יש למקד את הבחירה, ופה נעבור לפרמטר מהותי – לחומריות. כיום ניתן למצוא גדרות לגינה ממגוון חומרים. יש גדרות טבעיות משיחים (שימו לב שהן מצריכות תחזוקה רבה), יש גדרות מעץ, יש גדרות מאלומיניום, יש גדרות מבטון, יש גדרות מברזל וכדומה. פה צריך לבחון לאיזה מראה יותר מתחברים, איזו אופציה נחשבת עמידה, איזו אופציה מצריכה תחזוקה, אלו מאפיינים מייחדים כל חומריות וכמובן איזו אופציה יותר מתאימה מבחינת הסביבה המידית. 

טיפים ממקדים עבור בחירת גדרות לגינה 

עתה לאחר שכבר יותר ממוקדים, יש לנו כמה טיפים חשובים עבורכם: תבחרו חברה שמחזיקה בניסיון עשיר בכל הנוגע לעיצוב, ייצור והתקנה של גדרות לגינה, תתעמקו ביתרון היחסי של גדרות מאלומיניום (חומר חזק, קל משקל, בעל בלאי מופחת, מאפשר אינספור עיצובים, אינו מצריך תחזוקה והחומר עצמו אינו נחשב יקר), תבחרו עיצוב שגם בעוד עשר שנים יהיה עדכני ולבסוף נציין שאל תמהרו להתפשר, במיוחד שהמבחר כה מובחר.  

היה לכם מעניין? שתפו..

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email